اصفهان| بیانیه دیده‌بان شفافیت در آستانه انتخابات مجلس؛ اتاق شیشه‌ای مفسدان ظاهرالصلاح را از خادمان فداکار جدا می‌کند

اصفهان| بیانیه دیده‌بان شفافیت در آستانه انتخابات مجلس؛ اتاق شیشه‌ای مفسدان ظاهرالصلاح را از خادمان فداکار جدا می‌کند

خبرگزاری تسنیم – دیده‌بان شفافیت و عدالت استان اصفهان در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی بیانیه‌ای صادر کرد که به شرح زیر است:

ملت عزیز ایران

انقلاب اسلامی هدیه‌ای الهی است به مستضعفان این دوره از تاریخ بشریت و طلیعه نوری است برای ظهور حضرت بقیه‌الله (عج) که با هوشمندی و بصیرت شما مردم و رهبری فرزانگانی همچون امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و پایمردی ایثارگران و شهیدانی همچون حسین خرازی، احمدکاظمی و هزاران شهید هر کوی و برزن‌مان و نیز شهید بزرگوار قاسم سلیمانی؛ ظهور نموده، پایداری کرده و در مسیری سخت و دشوار طی طریق نموده و روزبه‌روز بر شعاع انوار حقانیتش در جهان افزوده گردیده است.

لازم به توجه است، آنچه باعث دوام و بقای این انقلاب خواهد بود، استحکام درونی و حاکمیت عقلانیت و صلاح در ارکان آن است که باید همگی بر افزایش آن اصرار و استقامت و پایداری نماییم. «فَلَیسَتْ تَصْلُحُ الرَّعِیهُ إِلَّا بِصَلَاحِ الْوُلَاهِ وَ لَا تَصْلُحُ الْوُلَاهُ إِلَّا بِاسْتِقَامَهِ الرَّعِیهِ» «پس کار مردم سامان نمی‌یابد مگر به شایستگی و درست‌کاری حکمرانان و کار حاکمان سامان نمی‌یابد مگر با پایداری مردم». (نهج‌البلاغه، خطبه 216)

و ازجمله این ارکان، مجلس شورای اسلامی است که نقش جایگاه عاقله کشور را ایفاء می‌نماید و قدرت، قوت، سلامت و عقلانیت آن باعث رشد و تعالی کشور و خدای‌ناکرده ضعف و کاستی و فساد آن باعث اضمحلال و ناامیدی مردم خواهد شد.

بنابراین با توجه به اهمیت مجلس و ضرورت حفاظت و سالم‌سازی آن از زشتی‌ها و فسادها و ناکارآمدی‌ها، می‌بایست از داروی شفابخش «شفافیت» استفاده نمود و مسئولان به‌طور اعم و نمایندگان مجلس به‌طور اخص را در اتاق شیشه‌ای قرار داد؛ چراکه اتاق شیشه‌ای مفسدان ظاهرالصلاح را از خادمان فداکار جدا می‌کند! و شاید برای همین است که امیرالمؤمنین علی (ع) سفارش به شفافیت می‌نمایند: «اَلا وَ اِنَّ لَکُمْ عِنْدى اَنْ لااَحْتَجِزَ دُونَکُمْ سِرّاً اِلاّ فى حَرْب» یعنی: «بدانید حقّ شما بر من است که چیزى را از شما جز اسرار جنگ پنهان ندارم».(نهج‌البلاغه، نامه 50)

بر این اساس دیده‌بان شفافیت و عدالت استان اصفهان نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی و نیز افراد و گروه‌های مرجع در جامعه و نیز شما مردم به‌عنوان صاحبان اصلی انقلاب و کشور را نسبت به موضوع شفافیت توجه می‌دهد.

اول؛ دعوت از نامزدها برای شفاف‌سازی هزینه‌های انتخاباتی‌ و منابع تأمین آن و دیدگاهشان نسبت به شفافیت آراء نمایندگان مجلس؛ و اعلام عمومی آن به رأی‌دهندگان.

دوم؛ دعوت از افراد و گروه‌های مرجع جامعه همچون احزاب سیاسی، روحانیون، گروه‌های عدالت‌خواه، دانشگاهیان و به‌ویژه دانشجویان برای مطالبه‌گری شفافیت از نامزدهای نمایندگی مجلس؛ و اعلام نتیجه این مطالبه‌گری به مردم.

سوم؛ دعوت از مردم برای مطالبه‌گری صریح، مستمر و بدون ملاحظه از نمایندگان برای شفاف‌سازی موارد فوق.

دیده‌بان شفافیت و عدالت وظیفه خود می‌داند هرگونه بازخورد و یا نتایج اعلام‌شده مطالبات بالا توسط نامزدهای محترم نمایندگی مجلس را از طریق رسانه به اطلاع عموم مردم شریف برساند.

در پایان ازآنجاکه دیده‌بان شفافیت و عدالت رسالت خود را توسعه شفافیت، عدالت و مبارزه با فساد در کشور می‌داند و ازآنجاکه سرمایه اصلی این نظام، همانا سرمایه اجتماعی و حمایت مردمی گسترده از آن بوده و هست، آحاد مردم را به مشارکت هوشمندانه و فعال در انتخابات مجلس دعوت می‌نماییم و امید است با این حرکت اجتماعی مسئولانه بر اتقان این رکن اصلی نظام و نمایش حمایت صبورانه‌مان از اصل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همت گماریم؛ اگرچه اعتراض بلندمان را بر سر مسئولان دنبال می‌نماییم.

نظرات خود را ارسال کنید

 * 
 * 

سایر اخبار

هشتگ ها