نامزدهای انتخابات به قوانین مصوب مجلس احترام بگذارند

نامزدهای انتخابات به قوانین مصوب مجلس احترام بگذارند

ایسنا/البرز – رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: کسانی که احراز صلاحیت شده‌اند در چارچوب قانون و بر اساس برنامه زمانبندی اعلام شده به فعالیت‌های تبلیغی خود بپردازند.

حسین فاضلی هریکندی در دومین نشست «ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان البرز» با اشاره به انجام بیش از 70 مکاتبه در یک ماه اخیر به دستگاه‌های متولی در زمینه انتخابات توسط این ستاد گفت: در تلاش هستیم انتخاباتی پرشور و با حضور حداکثری مردم را در استان البرز اجرایی کنیم.

به گزارش ایسنا به نقل از دادگستری البرز، وی با اشاره به فلسفه تشکیل «ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی» افزود: پیش از برگزاری همه انتخابات،‌ رئیس قوه قضائیه دستورالعملی را برای تشکیل این ستاد ابلاغ می‌کنند تا با اولویت قرار گرفتن اقدامات پیشگیرانه بر روش‌های مقابله‌ای در مراحل قبل، حین و پس از برگزاری انتخابات، تدابیر لازم برای برگزاری انتخابات سالم و به دور از هرگونه تخلف اتخاذ شود.

عالی‌ترین مقام قضایی استان البرز در ادامه مسئولیت نامزدهای تایید صلاحیت شده را متذکر و بیان کرد: از افرادی که نامزد راهیابی به مجلس شورای اسلامی هستند این انتظار وجود دارد از مهمترین وظایف یک نماینده که قانونگذاری است آگاه باشند و به قوانینی که مصوب مجلس است احترام بگذارند.

وی افزود: مردم انتظار دارند همه نامزدها در ابتدا التزام عملی به قانون داشته باشند یعنی کسانی که احراز صلاحیت شده‌اند در چارچوب قانون و بر اساس برنامه زمانبندی اعلام شده به فعالیت‌های تبلیغی خود بپردازند و افرادی که احراز صلاحیت نشده‌اند نیز اگر اعتراضی دارند از مسیرهای قانونی پیگیری کنند.

رئیس شورای قضایی استان البرز از تشکیل کمیته‌ای به ریاست دادستان عمومی و انقلاب کرج خبر داد و گفت: این کمیته که اعضای آن نمایندگان عالی فرمانداری، ضابطین و دفتر نظارت بر انتخابات استان هستند با محوریت تبیین روندهای قانونی برای افراد احراز صلاحیت شده و نیز رد صلاحیت شده با محوریت پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی فعالیت خواهد داشت.

وی در پایان بر ضرورت نظارت بر بستر فضای مجازی در ایام پیش و حین برگزاری انتخابات تاکید کرد و گفت: کمیته ای بدین منظور تشکیل شده و با همکاری دستگاه‌های انتظامی و اطلاعاتی در زمینه ساماندهی و پایش فضای مجازی فعالیت خواهد داشت.

نظرات خود را ارسال کنید

 * 
 * 

سایر اخبار

هشتگ ها