سوالات متداول

سوالات متداول

هدف جنبش از ما چیست؟

  • هدف این جنبش بیان هشداری به جامعه و فعالین سیاسی-اجتماعی است که برای انتخاب مسئولان کشوری باید حساسیت و دقت بیشتری به خرج داد و فارغ از روابط خانوادگی و دوستی و جناحی باید ملاک‌های دقیقی متناسب با جایگاه‌های مدنظر تعیین کرد. برای این منظور، روش‌های علمی گوناگونی وجود دارد و این جنبش آزمون‌های شخصیت‌شناسی، مهارت‌سنجی، توانایی ذهنی و مصاحبه مبتنی بر شایستگی را روش‌هایی بومی، تست شده و بسیار کاربردی در عرصه اداره کشور می‌داند. همچنین این جنبش شفافیت را ابزاری بسیار مهم برای پاسخگو کردن مسئولین نسبت به عملکردشان می‌داند. لذا با استفاده از سامانه‌ای کارآمد و همچنین تنظیم تعهدنامه‌ای دقیق و حقوقی، در پی ایجاد شفافیت و پاسخگویی هر چه بیشتر مسئولین است.

چه تضمینی وجود دارد که جنبش از ما در آینده نزدیک اعلام موجودیت سیاسی نکند و به یکی از احزاب رایج و مرسوم تبدیل نشود؟

  • هدف اصلی ما ترویج روش‌های علمی و صحیح شایسته‌گزینی و شفافیت است و هر کدام از جریان‌های سیاسی و احزاب که قصد بهره‌گیری از این روش‌ها را داشته باشند از جایگاه بی‌طرفانه از این تصمیم هوشمندانه استقبال می‌کنیم و به نوبه خود برای عملی شدن آن کمک خواهیم کرد، اما وظیفه همراهان نیز این است که از منحرف شدن جنبش به جاده سیاست‌زدگی جلوگیری کنند.و البته همه فعالین اصلی این جنبش موظف هستند که فرآیند سنجش شایستگی را طی کنند.

محل تامین هزینه‌های مختلف جنبش کجاست؟

  • رویکرد جنبش در هزینه‌ها صرفه جویی تا حد امکان است. به عنوان مثال جلسه‌های مورد نیاز در بعضی مساجد که امکان تشکیل جلسه رایگان دارند و یا در محل کار همراهان جنبش در خارج از ساعت اداری برقرار می‌شود. همچنین بخش عمده‌ای از منابع مالی جنبش توسط همراهان و حامیان با پرداخت‌های ماهیانه و همچنین کمک‌های بلاعوض و بدون توقع انجام می‌شود. بخشی دیگر از هزینه‌های آزمون‌‌ها نیز از شرکت‌کنندگان در آزمون که همان داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و شورای شهر هستند دریافت می‌شود و بخشی از این مبلغ دریافتی نیز برای اطلاع‌رسانی‌‌های مورد نیاز جنبش هزینه می‌شود. در راستای شفافیت، صورت مالی هزینه‌های جنبش به صورت دوره‌ای در سایت منتشر می‌شود.

سایر اخبار

هشتگ ها