فرآیند سنجش نامزدها

فرآیند سنجش نامزدها

جنبش از ما برای آنکه شایسته‌ترین افراد را به مردم به عنوان نامزد انتخابات معرفی کند، فرآیندی را طراحی کرده است که با یک فراخوان عمومی شروع شده و هر فردی که حائز شرایط قانونی لازم بوده و خود را لایق نمایندگی مردم می‌داند می‌تواند با ثبت نام در سایت جنبش وارد این فرآیند شده و با طی مراحلی که در پنل نامزد انتخاباتی تعریف شده است، به ترتیب آزمون‌ها و مراحل در نظر گرفته شده را بگذراند. در ویدئوی زیر با این فرآیند بیشتر آشنا می‌شوید و در ادامه جزئیات فرآیند نیز توضیح داده شده است.

مرحله اول، ثبت نام اولیه در سایت است. که با وارد کردن مشخصات ابتدایی نام، نام خانوادگی و شماره همراه انجام می‌شود. و بعد از آن می‌توانید وارد پنل کاربری شوید.

مرحله دوم، ثبت اطلاعات و سوابق فردی است که شامل اطلاعات شخصی، سوابق شغلی و تحصیلی، فعالیت‌های اجتماعی و …. است.

در مرحله سوم سوابق و شرایط فرد به صورت سیستمی بررسی شده و با شرایط قانونی تطبیق داده می‌شود و در صورتی که همه شرایط قانونی مانند سن و تحصیلات رعایت شده باشد وارد مرحله چهارم که امتیازبندی سوابق است می‌شویم. و بعد از تعیین امتیاز سوابق، آزمون مرحله اول که غربالگری است به دلیل شرایط کرونایی کشور به صورت غیرحضوری صورت می‌گیرد. لازم است که داوطلبان عضویت در شورای شهر در این مرحله مدارک و مستندات مورد نیاز برای سوابقی که در اظهار کرده‌اند مانند مدارک شناسایی و مدرک تحصیلی را در سایت بارگذاری نمایند.

پذیرفته‌شدگان آزمون غربالگری، در مرحله ششم در آزمون‌های تناسب شغلی شرکت می‌کنند که مجموعه‌ای از چهار آزمون رغبت‌های شغلی، توانایی‌های ذهنی، شخصیت و ویژگی‌های رفتاری است و هسته اصلی سنجش نامزدها را شکل می‌دهد. به نامزدهایی که واجد نصاب بالایی در نتایج این آزمون‌ها بشوند، نشان نقره‌ای شایستگی نمایندگی تعلق می‌گیرد.

مرحله نهایی و هفتم بررسی شایستگی‌های نامزد در کانون ارزیابی است که مجموعه‌ای است از تمرین‌های تحلیل، شبیه‌سازی شغلی، مصاحبه حرفه‌ای و … و به داوطلبانی که در این مرحله تایید بشوند نشان طلایی شایستگی نمایندگی اعطا می‌شود. برای این مرحله از فرآیند و صدور گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای لازم است که هزینه آزمون‌ها و ارزیابی‌ها که مبلغ آن در روزهای آینده به اطلاع خواهد رسید پرداخت شود.

همچنین لازم است تا نامزدهای عضویت در شورای شهر در مرحله هفتم منابع و مقداری که قصد دارند برای تبلیغات در انتخابات شورای شهر هزینه کنند، به صورت شفاف و در فرم‌های طراحی شده در پنل کاربری اعلام کنند. همچنین اعلام اموال منقول و غیرمنقول نامزدها مطابق با فرم‌های تهیه شده در پنل کاربری ضروری است.

به علاوه نامزدهایی که علاقه‌مند هستند تا در بین تاییدشدگان نهایی جنبش از ما قرار بگیرند، باید تعهدنامه‌ای که برای تضمین پایبندی آن‌ها به منافع ملی و مردم طراحی شده است، امضاء کنند.

در پایان تمامی نامزدها به ترتیب امتیاز حاصل از مراحل فوق و به تفکیک حوزه‌های انتخابیه رتبه‌بندی شده و به تعداد حداکثر سه برابر کرسی‌های نمایندگی در هر حوزه انتخابیه داوطلبان شایسته به مردم معرفی می‌شوند.

فرآیند سنجش نامزد های انتخاباتی جنبش ازما

سایر اخبار

هشتگ ها