فراخوان جنبش ازما برای نامزدهای انتخابات ششمین دوره شوراهای شهر

فراخوان جنبش ازما برای نامزدهای انتخابات ششمین دوره شوراهای شهر

با همکاری خبرگزاری مهر برگزار می‌شود؛
آغاز سنجش شایستگی نامزدهای انتخابات شورای شهر در جنبش ازما

با توجه به پایان مرحله اول رسیدگی به صلاحیت داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر، «جنبش ازما» با همکاری «خبرگزاری مهر» فرآیند ثبت نام و گردآوری اطلاعات داوطلبان و برگزاری آزمون‌های سنجش شایستگی خود را آغاز می‌کند. به این منظور لازم است که داوطلبان عضویت در شورای شهر در سایت www.azmaa.net به عنوان نامزد انتخاباتی ثبت نام کنند. سپس از طریق پنل کاربری خود ضمن تکمیل اطلاعات شخصی، رزومه تخصصی و سوابق کاری و همچنین اظهارنامه شفافیت مالی، زمان مورد نظر خود را برای شرکت در فرآیند ارزیابی «جنبش ازما» طبق جدول زمان‌بندی انتخاب کنند.

همچنین در این دوره از انتخابات، با همکاری خبرگزاری مهر، با نامزدهایی که در سایت جنبش ازما فرآیند سنجش شایستگی را تکمیل کرده‌اند، با محوریت مسائل شهری و محلی مصاحبه اختصاصی انجام شده و بر روی خروجی سایت خبرگزاری مهر به اطلاع عموم می‌رسد.

نامزدهای انتخابات شورای شهر با ثبت نام بر روی سایت جنبش ازما به نشانی www.azmaa.net و با تکمیل اطلاعات شخصی و کاری خود، دارای یک صفحه پروفایل شخصی جهت نمایش سوابق خود به کاربران و شهروندان شده و همچنین از امکان انتشار مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری مهر بهره می‌برند. همچنین با شرکت در آزمون شایستگی «جنبش ازما»، نتیجه ارزیابی شایستگی آن‌ها به اطلاع عموم می‌رسد.

فرمت اصلی آزمون‌های شایستگی به صورت حضوری و در دو نوبت است، اما به دلیل شرایط حاد کرونایی کشور، در این دوره از انتخابات مرحله اول آزمون‌ها به صورت مجازی و نسخه مقدماتی آن انجام می‌شود و آزمون مرحله دوم مختص برگزیدگان مرحله اول است.

در پایان به تمامی نامزدهایی که در سایت www.azmaa.net ثبت نام کرده‌اند، با توجه به نتایج آزمون شایستگی، اطلاعات شفافیت مالی و سوابق، و همچنین امضای تعهدنامه پاسخگویی، سه نشان شایستگی، شفافیت و پاسخگویی با درجه‌بندی نقره‌ای و طلایی اعطا می‌شود که برای تمامی شهروندان بر روی سایت «جنبش ازما» قابل مشاهده و مقایسه است.

تکمیل اطلاعات در پنل کاربری پیش از شرکت در آزمون‌ها الزامی است و داوطلبان موظف هستند اصل یا کپی برابر اصل تمام مدارکی را که در رزومه ادعا کرده‌اند را در پنل کاربری خود بارگذاری کنند.

هزینه‌های فرآیند ارزیابی، آزمون‌های سنجش شایستگی و مصاحبه اختصاصی پس از ثبت نام اولیه و تکمیل اطلاعات در پنل کاربری به اطلاع نامزدهای محترم خواهد رسید.

هر چند که این فرآیند در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز انجام شد و ۸ نفر از نمایندگان مجلس یازدهم این فرآیند را به طور کامل طی کرده‌اند، اما حوصله، همراهی و همکاری هر چه بیشتر نامزدهای محترم شورای شهر موجب رفع نواقص و تقویت دیدگاه شایسته‌گزینی خواهد بود.

 

برای ثبت نام اینجا کلیک کنید.

نظرات خود را ارسال کنید

 * 
 * 

سایر اخبار

هشتگ ها